Aktualności

                                                           

Program Rekolekcji Wielkopostnych

opublikowane: 20 mar 2018, 02:37 przez Sekretariat Sekretariat


"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"

opublikowane: 8 mar 2018, 03:35 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 8 mar 2018, 03:39 ]


II Powiatowy Konkurs Wokalno-Muzyczny Popularyzujący Twórczość Zespołu „PECTUS”

opublikowane: 5 mar 2018, 05:24 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 7 mar 2018, 16:03 ]

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej wraz z Komitetem Organizacyjnym serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi oraz uczniów szkól ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego  do wzięcia udziału w konkursie wokalno-muzycznym pod nazwą „Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm”, który odbędzie się 9 kwietnia 2018 r. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Starosty Gorlickiego

     Przedmiotem konkursu będzie prezentacja utworów muzycznych Zespołu PECTUS przez uczestników. Wręczenie nagród i dyplomów oraz koncert laureatów odbędzie się 10 kwietnia 2018 r. podczas uroczystej gali z udziałem członków zespołu PECTUS. Podczas spotkania przeprowadzony zostanie Quiz wiedzy o zespole “PECTUS”.  Po finałowym występie zespół wręczy specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie ich piosenki.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania poniżej.


FERIE W REGIETOWIE

opublikowane: 27 lut 2018, 23:52 przez Alicja Iwańska   [ zaktualizowane 28 lut 2018, 23:59 przez Sekretariat Sekretariat ]

21 lutego 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych
im. St. Wyspiańskiego w Bobowej, tj. Bielewicz Klaudia, Bielewicz Edyta, Bielewicz Sabina, Sarkowicz Paulina, Dyl Sebastian, Jachowicz Mateusz, Beduch Artur, Apriasz Artur, Stawiarski Adam wzięli udział w kuligu w Regietowie  zorganizowanym przez
6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach w ramach programu autorskiego Akcji „Zima 2018”. Młodzież podczas trwających ferii miała okazję odwiedzić jedną z największych w Europie Stadnin Koni Huculskich znajdującej się w Regietowie. Wycieczkę poprzedził postój na Przełęczy Małastowskiej, gdzie znajduje się cmentarz z I wojny światowej, na którym spoczywa 174 poległych żołnierzy. Młodzież po uczczeniu pamięci ofiar udała się do miejsca docelowego, gdzie zwiedziła izbę tradycji oraz stajnię hodowlaną najstarszej
 z polskich ras koni. Główną i najbardziej wyczekiwaną przez uczestników hufca atrakcją była godzinna sanna.  Uczestnicy kuligu wędrowli po malowniczych bezdrożach Beskidu Niskiego. Na zakończenie kuligu czekała na wszystkich przyjemność pieczenia kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się na Stacji Narciarskiej Magura, gdzie wyciągiem wyjechali na sam szczyt podziwiając piękno zimowego krajobrazu oraz szusujących na stoku narciarzy.
Opracowała: Alicja Iwańska

Wizyta gości z gorlickiego Domu Dziecka w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 13 lut 2018, 11:51 przez Renata Pękala

     W tradycyjny „tłusty czwartek”  po raz kolejny bobowski internat gościł 32-osobową grupę dzieci z gorlickiej placówki opiekuńczo-wychowawczej, wraz z opiekunami. Wspomniane dzieci chętnie przybywają na te spotkania, wiedząc, że czeka je tutaj miła atmosfera, życzliwi gospodarze i specjalnie przygotowane atrakcje, które z pewnością wprowadzają trochę radości w ich niełatwe życie.

     Nie inaczej było i tym razem. Wieczór wypełniły  rozmowy przy suto zastawionym stole, przygotowanym jak zawsze przez pracowników internatu,  wspólne rozgrywki w tenisa stołowego i możliwość wykonania prawdziwie karnawałowej fryzury dzięki dyżurującym w pracowni fryzjerskiej  uczennicą. Dużo emocji przyniosła rywalizacja wzorowana na popularnym „Kole fortuny”. Nie zabrakło tańca i wspólnej zabawy,  jak na zakończenie karnawału przystało. Całości dopełniły prezenty dla wszystkich dzieci, które otrzymały na koniec spotkania. Już teraz umówiono się na następną wizytę za rok.

     To sympatyczne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowania grupy uczniów i nauczycieli ZSZ w Bobowej oraz prywatnego wsparcia finansowego.

 

 

           W imieniu pracowników internatu, koła wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego

                                                            Janusz Średniawa

Uczniowie ZSZ w Bobowej w poznańskim finale turnieju Złota Kielnia.

opublikowane: 4 lut 2018, 12:12 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 5 lut 2018, 23:15 ]

    W dniach 31. 01- 2. 02 odbył się w Poznaniu centralny finał ogólnopolskiego turnieju wiedzy budowlanej Złota Kielnia. Ten najważniejszy dla szkół budowlanych z całej Polski turniej odbywa się w trakcie trwania Targów Budownictwa „BUDMA” co zdecydowanie podnosi jego prestiż.

ZSZ w Bobowej reprezentowało trzech uczniów, którzy pomyślnie przeszli eliminacje okręgowe w Gliwicach.

W kategorii: wykonywanie robót dekarskich trzecie miejsce zajął Kamil Kożuch, czwarte Bartłomiej Gniadek. W kategorii roboty posadzkarskie i okładzinowe piąte miejsce zajął Robert Myśliwiec. Cała trójka uczestników uzyskała miano finalisty turnieju i zwolnienie z właściwego egzaminu kwalifikacyjnego. Gratulacje!!!

W tym roku była to już 47 edycja tego turnieju, który wymaga od uczestników dużej wiedzy teoretycznej, znacznych umiejętności praktycznych, znajomości zasad organizacji pracy, bhp i zdecydowanej odporności na stres, gdyż turniej odbywa się w hali targowej przy obecności licznej grupy zwiedzających i bardzo wymagającego jury.

          Do finału dostają się najczęściej uczniowie z dużych szkół zlokalizowanych w większych miastach. Tym bardziej cieszy fakt udziału trójki finalistów uczących się w stosunkowo niedużym ZSZ w Bobowej.

Zwiedzając w wolnym czasie wystawy targów budownictwa uczniowie jeszcze raz mogli przekonać się o słuszności wyboru zawodu związanego z budownictwem, które przeżywa obecnie ogromny rozwój, z czym łączy się bardzo duże zapotrzebowanie na fachowców oraz wynagrodzenia znacznie przewyższające inne branże. Dla młodych ludzi to pewny sposób na szybkie zatrudnienie, wysokie zarobki i daleko idącą możliwość wyboru miejsca pracy.

          Opiekunem przygotowującym uczniów do eliminacji i finału turnieju był nauczyciel przedmiotów zawodowych Janusz Średniawa

ZŁota Kielnia
Nowy plan lekcji!!!

opublikowane: 4 lut 2018, 11:59 przez Renata Pękala

Od 5 lutego obowiązuje zmieniony plan lekcji.

Zmiana planu !!!

opublikowane: 28 sty 2018, 05:00 przez Renata Pękala

Zmiana planu lekcji klasy 4aT.

26 FINAŁ WOŚP W BOBOWEJ

opublikowane: 24 sty 2018, 00:38 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 24 sty 2018, 02:28 przez Tomasz Gucwa ]

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej po raz kolejny wspierali swoim udziałem WOŚP, która w niedzielę 14 stycznia 2018 roku zagrała po raz piąty w Bobowej.

Bobowski sztab wolontariuszy liczył 56 osób, którego dużą część bo aż 19 osób stanowili uczniowie naszej szkoły. Wolontariusze już od wczesnych, porannych godzin w różnych miejscach zbierali pieniądze do puszek na szczytny cel - „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Kwota, która została zebrana wyniosła 28 258,66 zł. O godz. 15:30 na Hali Sportowej przy ZS nr 1 w Bobowej rozpoczęła się wielka impreza. 
    
    Uroczystego otwarcia dokonała Pani Barbara Wołkowicz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, Pani Bożena Płazińska Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bobowej oraz Pan Adam Urbanek Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej. Podczas tej imprezy zaprezentowało się wielu uczestników m.in. uczennice ZSZ w Bobowej z Technikum Usług Fryzjerskich, które pod opieką Pani Joanny Gucwa przygotowały pokaz mody i fryzur. Można było zobaczyć nie tylko fantazyjne fryzury, ale także ciekawe stylizacje. 
Zwieńczeniem tego pokazu był występ uczennicy z klasy III Technikum informatycznego Julii Szczepanek.

    Jako modelki wystąpiły: Ilona Semla, Paulina Szura, Klaudia Bielewicz, Aneta Odyjas, Małgorzata Gawlik, Edyta Bielewicz, Paulina Sarkowicz, Elżbieta Koperniak, model Eryk Białobrzeski.

    Wolontariusze to: Paulina Szura, Ilona Semla, Daniel Mucha, Damian Juruś, Jan Krok, Grzegorz Szarek, Przemysław Szpila, Paweł Pawlik, Damian Radzik, Mikołaj Janik, Klaudia Świniarska, Julia Szczepanek, Bartłomiej Serafin, Jakub Iwański, Jakub Waląg, Przemysław Warzecha, Piotr Klimek, Jakub Koperniak, Klaudia Bielewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy postawy i dziękujemy. 


Uczniowie bobowskiego ZSZ w finale turnieju „Złota Kielnia”

opublikowane: 17 sty 2018, 01:26 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 24 sty 2018, 02:29 przez Tomasz Gucwa ]

 

   W sobotę 13 stycznia odbyły się w Gliwicach eliminacje okręgowe
do 47 edycji ogólnopolskiego turnieju wiedzy budowlanej „Złota Kielnia”.

Ta najważniejsza w Polsce rywalizacja uczniów szkół budowlanych rozgrywana jest w sześciu specjalnościach związanych z budownictwem. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział czterech uczniów ZSZ
w Bobowej. Trzech z nich zakwalifikowało się do ścisłego finału, który odbędzie się w dniach 31.01-2.02 w czasie Targów Budownictwa
w Poznaniu.

         Uczniowie: Kamil Kożuch i Bartłomiej Gniadek zmierzą się
z najlepszymi w kraju w specjalności: wykonywanie robót dekarskich,  zaś Robert Myśliwiec w kategorii: roboty posadzkarskie i okładzinowe. Czwarty uczestnik eliminacji- Adam Stawiarski  uplasował się tuż za podium, osiągając także bardzo dobry wynik. Uczniom gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za wyniki w finale. Uczeń Kamil Kożuch po raz drugi wystąpi we wspomnianym finale. W roku ubiegłym zajął w swojej specjalności doskonałe drugie miejsce.

Opiekunem uczestników jest nauczyciel przedmiotów zawodowych Janusz Średniawa.


1-10 of 260