Bez nazwy


Egzaminy poprawkowe

opublikowane: 30 cze 2017, 01:39 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 2 lip 2017, 23:37 ]  

Lp.

Przedmiot

Data poprawki

Godzina

1

Matematyka

Geografia

31.08.2017

9 00

11 00

2

Język angielski

30.08.2017

9 00

3

Technologia suchej zabudowy

30.08.2017

9 00

Wolontariusze ZSZ w Bobowej na Spartakiadzie w Stróżach

opublikowane: 19 cze 2017, 01:54 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 19 cze 2017, 01:55 ]

    W sobotę 10 czerwca odbyła się kolejna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych organizowana dwa razy w roku przez Fundację Osób Niepełnosprawnych im Ojca Pio w Stróżach. Od samego początku na zaproszenie senatora Stanisława Koguta w przygotowaniu i rozegraniu wielu konkurencji sportowych pomagają wolontariusze - nauczyciele i uczniowie z ZSZ w Bobowej. Każda Spartakiada to duże wydarzenie gromadzące w Stróżach setki osób niepełnosprawnych, na co dzień uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej niemal z całej małopolski. Zmaganiom sportowym towarzyszą zwykle koncerty, pokazy czy inne atrakcje w z udziałem  znanych i lubianych artystów, sportowców itp. Spotkać tutaj można również wiele znaczących osób ze świata polityki, nauki i biznesu. Wszystko po to aby stworzyć osobom niepełnosprawnym jak najlepsze warunki i możliwości rozwoju, integracji oraz ogólnie pojętej dobrej zabawy. Tym razem zebrani obejrzeli występ Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, popisy taneczne dzieci z Akademii Tańca Kolejarz, spotkali się także ze znanym strongmanem Tomaszem Kowalem.

Przed rozpoczęciem zmagań sportowych dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Centrum Autyzmu – kolejnej inwestycji, która służyć będzie osobom niepełnosprawnym z całego kraju.

         To 21 spartakiada z naszym udziałem. Zwykle przyjeżdżamy tutaj grupą liczącą ok. 30 osób. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie w swoim wolnym czasie przez kilka godzin pracują przy organizacji tego wielkiego i wyjątkowego przedsięwzięcia. Najczęściej ci, którzy raz tutaj przyjechali chętnie biorą udział w kolejnych spartakiadach. To wyjątkowa lekcja integracji, empatii i otwarcia na problemy innych.

Kolejna spartakiada  została zaplanowana na wrzesień. Uczestnicy tej sobotniej już wyrażają chęć udziału w niej. Z pewnością dołączą do nich uczniowie, którzy od września rozpoczną naukę w ZSZ w Bobowej.

 

 

                                                                opracował: Janusz Średniawa


Szkolny Dzień Sportu

opublikowane: 7 cze 2017, 01:46 przez Renata Pękala

Tegoroczny Szkolny Dzień Sportu był swoistą propozycją aktywnego spędzenia tradycyjnego Dnia Dziecka przez uczniów naszej szkoły. Piękna pogoda dodatkowo zachęcała do zajęć na wolnym powietrzu. Na miejsce zmagań wybrano rekreacyjno-sportowy teren obok internatu.

Organizatorzy – nauczyciele wychowania fizycznego przewidzieli rywalizację zespołową: rozgrywki między klasowe w piłkę siatkową i przeciąganie liny a także konkurencje indywidualne: strzały na bramkę dla chłopców oraz rzut do celu dla dziewcząt. Wszystkie klasy, mające w tym dniu zajęcia wystawiły reprezentantów w rozgrywanych konkurencjach. Mimo towarzysko-rekreacyjnego charakteru zajęć sportowych w tym dniu, widać było duże zaangażowanie zawodników oraz wiele pozytywnych sportowych emocji. Zarówno kibice jak i zawodnicy oraz sprawujący opiekę nauczyciele chętnie skosztowali kiełbasek z grilla przygotowanych przez organizatorów, co w połączeniu z odpowiednio dawkowaną muzyką nadało wydarzeniu charakter pikniku sportowego, oraz było promocją zdrowego stylu życia.

Na podsumowanie ogłoszono wyniki poszczególnych konkurencji. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a zwycięzcy nagrody i dyplomy  otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

·        Piłka siatkowa:   I miejsce   kl. II at

                          II miejsce   kl. III a ZSZ

 

·        Przeciąganie liny:   I miejsce   kl. II at

 II miejsce   kl. III at  (dziewczęta!!!)

III miejsce   kl. III a ZSZ

 

·        Rzuty do celu:   I miejsce   Aneta Odyjas

      II miejsce   Joanna Ligęza

     III miejsce   Kinga Myśliwiec

 

·        Strzały na bramkę:   I miejsce ex aequo Przemysław Szpila

      Krystian Sarkowicz

                                         II miejsce ex aequo Damian Juruś

                                                                        Daniel Mucha

 

Ponadto w rywalizacji brały także udział: klasa II b ZSZ i klasa III b ZSZ.

 

      Nauczyciele wychowania fizycznego: Maria Gucwa, Janina Maliniak,

                                                                Janusz Średniawa


Szkolenie dla budowlańców

opublikowane: 7 cze 2017, 01:30 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 7 cze 2017, 01:50 ]

    Drugiego czerwca uczniowie klasy IIIa ZSZ wzięli udział w szkoleniu z zakresu prawidłowego cięcia i układania płytek ceramicznych różnego typu. Program szkolenia przeprowadzonego przez wykwalifikowanego pracownika branży budowlanej obejmował przykładową tematykę obowiązującą na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe –B07 „Wykonywanie robót posadzkarskich i okładzinowych” Zajęcia zorganizowano tak, aby wszyscy uczestnicy mogli praktycznie poćwiczyć poszczególne czynności związane z prezentowanym tematem. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie niezbędnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczniowie mieli okazję porównać swoje, już nabyte umiejętności z oczekiwaniami branży budowlanej w tej kwestii. Pomysł i organizacja szkolenia – Janusz Średniawa.
Uczennice ZSZ z Bobowej w grybowskiej Starej Baśni

opublikowane: 5 cze 2017, 14:11 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 7 cze 2017, 02:51 przez Tomasz Gucwa ]

    Nauczyciele i uczniowie ZSZ w Bobowej wielokrotnie pokazali, że są otwarci na propozycje współpracy z rozmaitymi instytucjami oraz podmiotami funkcjonującymi w środowisku. Wielokrotnie, w swoim wolnym czasie, pomagali i uczestniczyli w realizacji projektów o charakterze kulturalnym, historycznym czy społecznym, które szerokim echem odbiły się w lokalnym środowisku i nie tylko.

Tym razem na zaproszenie wyjątkowego pasjonata historii, opiekuna grodu warownego Stara Baśń w Grybowie, w dniach 27-28 maja,  grupa dziewcząt pod opieką Pani Renaty Pękala wzięła udział w przedsięwzięciu pod tytułem: "Międzynarodowy Festiwal Pogranicza Polsko-Słowackiego - Wiosna na pograniczu".

To uczta dla miłośników historii, dawnych strojów, potraw, zwyczajów a także muzyki i tańca. Wyjątkowo klimatyczne wnętrza i otoczenie repliki średniowiecznego grodu są doskonałym miejscem do weekendowych wypraw dla dorosłych i dzieci.

Wspomniane uczennice w roli dam z odległej epoki, w historycznych strojach prezentowały się wyjątkowo ciekawie, stając się wdzięcznym powodem rycerskich pojedynków. Dla Małgosi Gawlik, Natalii Kłapacz oraz Magdy Sarkowicz była to żywa lekcja historii i tradycji, którą
z pewnością zapamiętają na długo.

                                           opracował:  Janusz Średniawa

1.06.2017r. - DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

opublikowane: 30 maj 2017, 06:07 przez Sekretariat Sekretariat


1.06.2017r. - DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

 


W dniu 1.06.2017r. odbędą się dwie pierwsze lekcje według planu do 935.

O godzinie 940 uczniowie wraz z nauczycielami uczącymi wychodzą na boisko przy internacie szkolnym. Nauczyciele rozpoczynający lekcje później przychodzą do szkoły na godzinę 940.

W programie dnia :

-rozgrywki klasowe w piłkę siatkową , piłkę nożną

-konkurencje indywidualne                                                                              

Wszyscy uczniowie proszeni są o przybycie w strojach i obuwiu sportowym. Przewidziane są dyplomy i nagrody. Obecność obowiązkowa. Będzie możliwość zakupienia kiełbasek z grilla. 

Dzień otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej

opublikowane: 18 maj 2017, 00:38 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 18 maj 2017, 00:39 ]

    Ponad 350 gimnazjalistów przybyło w dniu 15 maja br. do ZSZ
w Bobowej aby wziąć udział w dniu otwartym tej placówki.
W tym roku organizatorzy postanowili w sposób praktyczny pokazać przyszłym uczniom szkoły ponadgimnazjalnej, co czeka ich
po wybraniu któregoś z zawodów z bogatej oferty technikum lub szkoły branżowej I stopnia.

W tym celu zorganizowano wiele konkursów manualnych, przybliżających problematykę takich zawodów jak: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik handlowiec a także monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjer, sprzedawca czy kucharz.

Zgromadzeni wzięli również udział w rozegranych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej quizach
 o tematyce zawodowej. Zwycięzcy i uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Dodatkowo zebrani obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych przedstawiających bogatą ofertę różnorakich zajęć pozalekcyjnych i innej aktywności uczniów tej szkoły.

Gimnazjaliści mogli także porozmawiać z przedstawicielami pracodawców oferujących praktyki zawodowe czy skorzystać z pielęgniarskiego punktu porad medycznych. Całości dopełniły stanowiska
 i prezentacje tematyczne przygotowane i obsługiwane przez przedstawicieli poszczególnych zawodów.

Zaprezentowano również interesującą ofertę funkcjonującego przy szkole internatu.

         Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej szkoły od poniedziałku do piątku
 w godz. 8-15, oraz do odwiedzenia strony internetowej: www.zsz.bobowa.pl

Dni otwarte w ZSZNowy plan lekcji!!!!

opublikowane: 8 maj 2017, 07:27 przez Renata Pękala

Od 8 maja obowiązuje zmieniony plan lekcji. Plan jest już na stronie:)

Zasłużona emerytura.

opublikowane: 30 kwi 2017, 14:00 przez Renata Pękala

    Po 38 latach pracy w Zespole Szkół Zawodowych
w Bobowej na zasłużoną emeryturę przeszła Pani mgr Maria Matusik. Większości z nas Pani Maria kojarzy się z biblioteką szkolną, w której przepracowała wiele ostatnich lat.
Przez szereg lat z jej udziałem i z jej inicjatywy odbyło się wiele uroczystości szkolnych, akademii okolicznościowych
i innych wydarzeń, do których profesjonalnie potrafiła przygotować uczniów tej szkoły, trafnie dobierając słowo i muzykę. Zawsze współpracowała chętnie z samorządem uczniowskim, doradzając i wspomagając rozmaite działania o charakterze kulturalnym.
Będąc wychowawczynią wielu klas, zawsze zwracała uwagę na kulturę osobistą
 i poprawne wzajemne relacje w grupie.

Przez całe lata starała się wpoić młodzieży nawyk czytania i szacunek do książki, co jak wiemy szczególnie ostatnio  nie jest rzeczą łatwą.

Zawsze lubiana przez uczniów i ceniona za wyjątkową oryginalność przez koleżanki i kolegów
 na  trwałe wpisała się w historię tej szkoły.

         Na emeryturze życzymy  Pani Marii przede wszystkim zdrowia, sił i środków do realizacji wielu jeszcze marzeń oraz planów, ciekawego wypełnienia większej ilości wolnego czasu
 i oczywiście wdzięcznej pamięci o pozostających tutaj koleżankach i kolegach.

 

                                                                         Społeczność ZSZ w Bobowej 


Pożegnanie czwartoklasistów w ZSZ.

opublikowane: 30 kwi 2017, 13:09 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 12 maj 2017, 03:08 ]

    Kiedy cztery lata wstecz zasiadali w ławkach naszej szkoły dzień jej ukończenia wydawał im się czymś bardzo odległym. Czas jednak szybko biegnie i w piątek 28 kwietnia pożegnaliśmy kolejną grupę absolwentów naszej szkoły – uczniów klasy IV a i IV b technikum.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w bobowskim kościele, po której wszyscy uczniowie  szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie wzięli udział w przygotowanym przez młodzież z klasy III  pożegnaniu.

    Były kwiaty, podziękowania – wiele ciepłych słów. Były też życzenia udanego startu w dorosłe życie, którego pierwszym elementem  będzie zbliżająca się matura. Absolwenci otrzymali okolicznościowe upominki, a wszyscy mogli zobaczyć przygotowany przez nich pożegnalny film, wspomnienie ich pobytu w tej szkole.

     Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody za wyniki w nauce, pracę społeczną i godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Wszyscy zaś otrzymali nasz kredyt zaufania wyrażony nadzieją, że dobrze przygotowaliśmy ich do dalszej nauki, pracy i tego wszystkiego, co już jutro przyniesie dorosłość.

Całość zakończyło ostatnie w takim gronie spotkanie z wychowawcami klas.

    Jeszcze raz życzymy Wam powodzenia na maturze i innych egzaminach, trafnych życiowych wyborów i tego, abyście zawsze miło wspominali lata spędzone w naszej szkole.

 

 

                                                                 opracował: Janusz Średniawa

pożegnanie kl.IV- 2017


1-10 of 208