Aktualności

                                                           

PODZIĘKOWANIE PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY W KRAKOWIE ZA UDZIAŁ W PROGRAMIE EDUKACYJNYM „KULTURA BEZPIECZEŃSTWA”

opublikowane: przez Alicja Iwańska

W roku szkolnym 2017/2018 Zespół Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej brał udział w Programie Edukacyjnym „Kultura Bezpieczeństwa” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Krakowie. Celem programu było promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych. Nauczyciele naszej szkoły, tj. Ewa Brońska, Alicja Iwańska,  Janusz Średniawa, Piotr Ptaszkowski, Wojciech Szafraniec, Grzegorz Bogusz zorganizowali dla uczniów zajęcia dotyczące przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy będące elementem programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. 

Echa Dnia Otwartego w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 23 maj 2018, 03:51 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 23 maj 2018, 03:58 ]

 

        Ponad 330 uczniów gimnazjów z powiatu gorlickiego, nowosądeckiego i tarnowskiego odwiedziło w dniu 11 maja mury bobowskiego ZSZ. Aby lepiej poznali ofertę edukacyjną tej placówki przygotowano dla nich szereg konkursów praktycznych i teoretycznych opartych o tematykę zawodów tutaj nauczanych. Wszyscy zwycięzcy wspomnianych konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia stanowisk tematycznych prezentujących poszczególne zawody, mogli także porozmawiać z uczniami i nauczycielami tam obecnymi. Szczegółowych informacji na temat szkolenia zawodowego udzielał kierownik szkolenia praktycznego w tej placówce oraz przedstawiciele współpracującego ze szkołą gorlickiego oddziału OHP. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt porad zdrowotnych i oczywiście występ laureatki II edycji Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu Pectus – Karoliny Niepsuj.

         Przedstawiciele pracodawców przekonywali zainteresowanych, że powodem wysokiego poziomu kształcenia zawodowego w  szkole jest umiejętne połączenie zajęć teoretycznych odbywających się na miejscu z praktykami zawodowymi w działających firmach, zakładach
i instytucjach współpracujących z tą placówką. Daje to absolwentowi realne szanse poznania współczesnego rynku pracy, oczekiwań pracodawców oraz klientów i większe rozeznanie
w ofertach późniejszej pracy, której dla absolwentów proponowanych tutaj zawodów nie brakuje.

Zarówno uczniowie technikum pojazdów samochodowych, technikum informatycznego jak
i szkoły branżowej korzystają z potężnego wsparcia jakim są zajęcia w Centrum Kształcenia Praktycznego
i Ustawicznego w Gorlicach, WSB-NLU w Nowym Sączu czy Centrum Szkolenia Firmy Fakro.

Organizowane corocznie bezpłatne kursy zawodowe w wielu specjalnościach dodatkowo podnoszą kwalifikacje absolwentów czyniąc ich jeszcze bardziej wartościowymi
dla pracodawców.

         Trwa właśnie rekrutacja do szkoły. I Ty możesz uczyć się w bezpiecznej, przyjaznej dla ucznia szkole w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Przekonaj się, że warto chociażby śledząc losy wielu doskonale radzących sobie w życiu zawodowym absolwentów.
Nie eksperymentuj ze swoją przyszłością, postaw na sprawdzone miejsce. Jeszcze raz przeanalizuj naszą ofertę. Przyjdź, zadzwoń, wyślij e-mail odpowiemy na każde pytanie.
Może dowiesz się tego na co właśnie czekasz!

Dzień otwarty 11.05.2018


 

18 maja 2018 r. dniem wolnym od zajęć

opublikowane: 15 maj 2018, 23:46 przez Sekretariat Sekretariat

Dyrektor szkoły informuje,
że dzień 18 maja 2018 r.
( tj. piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych, w tym dniu szkoła jest nieczynna.
Dzień ten zostanie odpracowany 09 czerwca 2018 r. jako
„dzień sportu”

Pożegnanie absolwentów technikum

opublikowane: 10 maj 2018, 04:51 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 16 maj 2018, 01:29 przez Renata Pękala ]

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…”

 

W piątek 27 kwietnia pożegnaliśmy kolejną grupę absolwentów naszej szkoły - uczniów klasy IV Technikum.
Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.
Po mszy świętej wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie młodsi koledzy przygotowali uroczysty apel.
Spotkanie to było ostatnią okazją dla absolwentów do podsumowania ich w ciągu czterech lat nauki.
Po oficjalnym rozpoczęciu głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Wołkowicz, kierując kilka ciepłych słów do naszych maturzystów: życząc dobrych wyników na egzaminach maturalnych oraz trafnego wyboru dalszej drogi życiowej.
Były podziękowania i kwiaty dla nauczycieli, życzenia od Samorządu Uczniowskiego. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody za wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły
i godne reprezentowanie jej na zewnątrz.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień.
Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów.
Uczniowie klasy IIIaT, żegnając swoich starszych kolegów życzyli im szczęścia na egzaminach maturalnych i udanego startu w dorosłe życie. Absolwenci otrzymali od nich okolicznościowe upominki „na szczęście”. 


   
   
  


Galeria

Uwaga !!!! Zmiany w planie lekcji!!!

opublikowane: 9 maj 2018, 07:12 przez Renata Pękala


Uwaga gimnazjaliści!

opublikowane: 4 maj 2018, 14:07 przez Tomasz Gucwa

Już 11 maja (piątek) godz. 9 lub 10.30 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. 
Nie może Was tam nie być! Możecie przybyć grupowo lub indywidualnie, zapraszamy także Waszych rodziców i nauczycieli.
Doskonale wiecie, że szkolnictwo zawodowe jest teraz na topie a ZSZ w Bobowej oferuje naukę w technikum lub szkole branżowej w bardzo obecnie poszukiwanych i dobrze płatnych zawodach.

W programie Dnia Otwartego:

Prezentacja proponowanych kierunków kształcenia na stanowiskach branżowych
Spotkanie z nauczycielami i uczniami z poszczególnych specjalności
Informacja o firmach i instytucjach współpracujących ze szkołą 
Informacja o możliwości odbywania praktyk zawodowych
Spotkanie z Kierownikiem Szkolenia Praktycznego- informacja o dodatkowych kursach specjalistycznych dla uczniów i praktykach zagranicznych
Możliwość obejrzenia klasopracowni specjalistycznych
Konkurs wiedzy zawodowej z wykorzystaniem telefonu komórkowego
Konkursy manualnej sprawności zawodowej w poszczególnych branżach (nagrody dla uczestników)
Prezentacje multimedialne
Niespodzianki artystyczne
Prezentacja oferty internatu przy ZSZ w Bobowej
Gościnnie wystąpi zwyciężczyni II edycji organizowanego przez ZSZ w Bobowej konkursu propagującego twórczość Zespołu PECTUS – Karolina Niepsuj

                        SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


                                                                                                    

XXII WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA OHP W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW W GORLICACH

opublikowane: 26 kwi 2018, 00:14 przez Alicja Iwańska

        28.03.2018 r. w hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXII Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców zorganizowane przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach pod patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw poprzedzone zostało wysłuchaniem hejnału Gorlic wykonanego przez hejnalistę Straży Miejskiej w Gorlicach. Miłym akcentem był występ grupy tanecznej dziewczyn z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

W tegorocznych Mistrzostwach wzięły udział drużyny województwa małopolskiego, wyłonione wcześniej w eliminacjach regionalnych, tj:  

6-33 ŚHP Nowy Sącz,

6-36 Skomielna Biała,

6-18 HP Kęty,

 6-11 HP Wadowice,

6-24 HP Dąbrowa Tarnowska,

6-10 HP Myślenice,

6-32 HP Limanowa,

CKiW Tarnów,

drużyna gospodarzy z 6-38 HP Gorlice.

Wśród zawodników reprezentujących drużynę gospodarzy z 6-38 HP Gorlice byli uczniowie naszej szkoły w składzie Jakub Zięba, Jacek Bulanda, Mateusz Jachowicz, Damian Radzik, Artur Apriasz, Adam Stawiarski, Dawid Cieśla, Kamil Job.

Po serii zaciętych meczy wyłoniono zwycięzców. Tegoroczne Mistrzostwa wygrała drużyna z 6-38 HP Gorlic zdobywając pierwsze miejsce oraz puchar Burmistrza Miasta Gorlic. Drugie miejsce zdobyła drużyna z 6-33 ŚHP Nowy Sącz, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Centrum Kształcenia i Wychowania Tarnów. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się uczeń naszej szkoły Artur Apriasz. Zwycięskie drużyny oprócz medali i pucharów otrzymały cenne nagrody rzeczowe. 

Pectus w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 13 kwi 2018, 12:05 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 13 kwi 2018, 12:16 ]

    10 kwietnia odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej finałowy koncert II Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu PECTUS. W poprzedzających go eliminacjach komisja konkursowa przesłuchała 26 uczestników prezentujących się w kategoriach: solo, duet oraz zespół.

Do występu w finale zakwalifikowano trójkę solistów, duet i dwa zespoły. Koncert finałowy z udziałem członków grupy PECTUS – Tomasza i Macieja Szczepaników, wielu zaproszonych gości i wypełnionej po brzegi młodzieżą okolicznych szkół sali gimnastycznej okazał się niezwykle atrakcyjnym artystycznie i emocjonalnie wydarzeniem. Zwycięzcą konkursu została Karolina Niepsuj z gimnazjum w Białej Niżnej, którą bracia Szczepanikowie wyróżnili z grona finalistów. Gorącymi brawami nagrodzono wykonany przez Karolinę w towarzystwie Tomasza Szczepanika na zakończenie koncertu utwór
 „To co chciałbym Ci dać”

          Dodatkową atrakcją spotkania był hiszpański taniec oraz tzw. mini Pectus
w wykonaniu dzieci z grupy „0” ze szkoły podstawowej w Bobowej.  Zebrani wysłuchali także koncertu  uczniów szkoły muzycznej w Bobowej i  Szalowej. Niemal 40 uczestników wzięło udział w konkursie wiedzy o zespole Pectus z wykorzystaniem telefonów komórkowych. Zwyciężczyni została nagrodzona najnowszą płytą grupy. W specjalnie zaaranżowanej rozmowie bracia Szczepanikowie ciekawie opowiadali o pracy
i codziennym życiu.
Nie zabrakło sentymentalnych wspomnień i odniesień do okresu, kiedy Tomasz Szczepanik był uczniem technikum w ZSZ w Bobowej.

          Na zakończenie wykonano wiele pamiątkowych zdjęć a artyści

 rozdali mnóstwo  autografów.

Wspólny uroczysty obiad w gościnnych progach bobowskiego internatu był dobrą okazją do rozmów, wspomnień i planów dotyczących przyszłorocznej edycji tego sympatycznego konkursu.

 

Szczegółowy wykaz uczestników, zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości portalu:  naszabobowa.pl, bobowa24 oraz radio RDN Nowy Sącz.

 

                                                                                        Źródło: ZSZ w Bobowej

Fotorelację z wydarzenia można znaleźć również na stronie NaszaBobowa oraz rdn.małopolska. Zapraszamy :)


Film z YouTube

Ogłoszenie dla młodzieży szkolnej

opublikowane: 9 kwi 2018, 03:12 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 9 kwi 2018, 03:12 ]

Młodzież szkolna dnia 10.04.2018 r.
 ( tj. wtorek) przychodzi
do szkoły
na godz. 9:30.
Obowiązuje strój galowy.

Kilka zmian w planie lekcji !!!!

opublikowane: 8 kwi 2018, 10:51 przez Renata Pękala


1-10 of 272